REKRUTACJA NA WYJAZDY
AKTUALNOŚCI:
UWAGA - UWAGA -UWAGA
WYNIKI REKRUTACJI NA WYJAZDY NA STUDIA ERASMUS+ w roku akademickim 2023/24 znajdują sie w pliku poniżej (podane są tam tylko numery albumów). Nominacje zostaną przeze mnie zrobione w USOS w dniu jutrzejszym, po czym wszystkich zakwalifikowanych poproszę o niezwłoczne uzupełnienie danych, w celu dokończenia nominacji.
Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wymagania są poniżej w regulaminie wyjazdów na Wydziale Filologicznym oraz w zasadach właściwych IFR.
Zapraszam serdecznie!
Jagoda Cook
Zainteresowani studenci filologii hiszpańskiej planujący wyjazd do Hiszpanii lub do Portugalii NIE UCZESTNICZĄ w rozmowach kwalifikujących z języka obcego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Warunkiem wyjazdu na studiach licencjackich jest średnia z toku studiów równa 4,0 lub wyższa.
Dokumenty do pobrania:
- zaświadczenie z dziekanatu o średniej z toku studiów (ze wszystkich dotychczas zaliczonych semestrów) lub (w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach, gdy niemożliwe jest uzyskanie zaświadczenia potwierdzonego przez dziekanat) wydruk z USOS wszystkich ocen od momentu rozpoczęcia studiów. W przypadku dołączania wydruku z USOS, kandydat samodzielnie oblicza średnią arytmetyczną z tych ocen. W przypadku modułów należy wziąć pod uwagę jedynie oceny z całego modułu i pominąć oceny z jego komponentów. Średnią należy wpisać na wspomnianym wyżej formularzu podania;
- pisemną zgodę na wyjazd od promotora pracy magisterskiej lub doktorskiej w postaci podpisu na tym samym formularzu podania (dotyczy kandydatów chcacych wyjechać na studiach magisterskich lub doktoranckich).
Lista umów z uczelniami zagranicznymi (ostatnia aktualizacja 14 lutego 2022) pod poniższym linkiem obrazuje aktualny stan umów. Jesteśmy w trakcie ich przedłużania na kolejny rozpoczynający się okres programu Erasmus. Umowy zaznaczone czarnym kolorem zostały już przedłużone, czerwonym - oczekują na odpowiedź od uczelni zagranicznych. Umowy z uczelniami, które nie wyraziły chęci ich kontynuowania, zostały skreślone. Informacja będzie aktualizowana w miarę napływania nowych odpowiedzi od uczelni partnerskich.
Lista aktualnych umów dwustronnych Zakładu Iberystyki z uczelniami zagranicznymi
WYJAZDY
Koordynator programu Erasmus w Zakładzie Iberystyki Instytutu Filologii Romańskiej: justyna.wesola@uwr.edu.pl
POMOC
Obok zawsze gotowego Państwu pomóc koordynatora programu Erasmus zawsze mogą się Państwo zwrócić o poradę również do rówieśników. Na naszej uczelni w ramach międzynarodowej sieci Erasmus Student Network działa bowiem "Miejscowy Doradca Erazmusowy" (Local Erasmus Advisor). Z jego porad można skorzystać w godzinach konsultacji:
Jeżeli sami chcą Państwo pomóc odnaleźć się w naszej rzeczywistości zagranicznym Erasmusom - mogą to Państwo uczynić w ramach tej samej sieci (program Buddy):
https://docs.google.com/forms/d/1GRe9o1Iebdy-BcFSziZ_cuM3BWFoZ_53qixwL_H_gc8/viewform?c=0&w=1
ZAKWATEROWANIE
(Uniwersytet Wrocławski nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone ogłoszenie)
INFORMACJE O PROGRAMIE ERASMUS W ZAKŁADZIE IBERYSTYKI
Każdego roku w okresie luty-marzec w Zakładzie Iberystyki prowadzona jest rekrutacja na wyjazdy studenckie w ramach programu Erasmus na kolejny rok akademicki – studenci składają podania u zakładowego koordynatora programu. Zasady rekrutacji są opracowywane i przedstawiane studentom do końca listopada roku poprzedzającego rekrutację. Po upływie terminu składania podań rozpatruje je komisja złożona z pracowników Zakładu Iberystyki. Każdorazowo sporządzana jest lista rankingowa oraz protokół z procesu rekrutacji.
Z uwagi na dużą ilość miejsc stypendialnych (wynikającą z podpisanych umów dwustronnych z zagranicznymi uczelniami) z programu Erasmus w Zakładzie Iberystyki mogą skorzystać zwykle wszyscy chętni – od kilku lat w jednym roku akademickim wyjeżdża średnio około 20 osób. Największym powodzeniem cieszy się Hiszpania, szczególnie uczelnie w Grenadzie, Sewilli i Walencji, jednak studenci wracają zadowoleni również z innych ośrodków. Źródłem użytecznych informacji na temat danej uczelni mogą być ankiety wypełniane przez byłych stypendystów Erasmusa: http://www.erasmus.org.pl/gielda-informacji-studentow-erasmusa
Jeżeli nie wszystkie miejsca zostaną wykorzystane, Biuro Współpracy Międzynarodowej prowadzi rekrutację dodatkową, w ramach której mogą zgłaszać się kolejni kandydaci zaakceptowani przez koordynatora. Student ma prawo ubiegać się o przedłużenie pobytu na semestr letni (już bez stypendium). Zdarza się również, że student Filologii Hiszpańskiej jest jednocześnie studentem innego kierunku i bierze udział w rekrutacji poza Zakładem Iberystyki, po wyjeździe zaś realizuje jednocześnie program obu kierunków.
Studenci kierunków innych niż Filologia Hiszpańska mogą ubiegać się o zgodę na wykorzystanie miejsc na uczelniach zagranicznych przysługujących Zakładowi Iberystyki pod warunkiem, że miejsca te w czasie rekrutacji nie zostały przydzielone kandydatom z Filologii Hiszpanskiej. Informacji o niewykorzystanych miejscach można zasięgnąć u koordynatora w dniu zakończenia rekrutacji (patrz: zasady rekrutacji).
Więcej informacji o programie Erasmus:
http://international.uni.wroc.pl/pl/llp-erasmus/llp-erasmus-studia