Zasady funkcjonowania Instytutu Filologii Romańskiej UWr w okresie zagrożenia epidemicznego
(na podstawie Zarządzenia nr 116/2020 rektora UWr z dn. 3 września 2020 r.)
- Wejście na teren obiektu IFR pozostaje ograniczone do niezbędnego minimum.
- W budynku IFR mogą przebywać nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia w IFR, pracownicy administracji i biblioteki IFR, doktoranci i studenci IFR oraz osoby wcześniej umówione.
- Przed wejściem do budynku prosimy o włożenie maseczki lub przyłbicy, a po wejściu – o zdezynfekowanie rąk i zmierzenie temperatury (dwa dozowniki z płynem dezynfekującym i termometry znajdują się na parterze).
- Zalecamy częste mycie rąk oraz korzystanie ze środków dezynfekujących udostępnionych w budynku.
- Prosimy o zachowanie co najmniej 1,5-metrowego dystansu społecznego na terenie obiektu.
- Wszyscy nauczyciele akademiccy oraz doktoranci po wejściu do budynku powinni zostać odnotowani z imienia i nazwiska w „Książce ruchu kluczy” (nawet jeśli kluczy nie pobierają, powinni zgłosić swoją obecność pracownikowi portierni).
- Wszystkie sale dydaktyczne w godzinach zajęć pozostaną stale otwarte. Prosimy o szczególna uwagę i czujność.
- W salach dydaktycznych znajdują się segregatory, w których nauczyciel prowadzący zajęcia powinien zdeponować listę obecności grupy obecnej w sali podczas przeprowadzonych zajęć opatrzoną podpisem prowadzącego, z zaznaczeniem daty i godziny jej sporządzenia.
- Dokumenty papierowe (podania, oświadczenia, korespondencja do wysłania itp.) prosimy przekazywać do Sekretariatu przez portiernię (przegródka Sekretariat).
- Pobierając lub zostawiając klucze i/lub korespondencję z przegródki, prosimy zachować odpowiednią odległość od pracowników Działu Ochrony Mienia oraz unikać kontaktu fizycznego, odkładając w/w przedmioty na blat.
- Wpisu do „Książki ruchu kluczy” dokonuje wyłącznie pracownik Działu Ochrony Mienia.
- Prosimy, aby każda osoba przebywająca na terenie obiektu, która podejrzewa u siebie zakażenie SARS CoV-2 lub u której pojawią się najbardziej charakterystyczne objawy COVID-19 (tj. kaszel, wysoka gorączka, duszności itp.)
- bezzwłoczne udała się do izolatorium, które znajduje się w sali 2.5 na pierwszym piętrze; w tym czasie, w razie potrzeby, może korzystać wyłącznie z toalety męskiej na tym samym piętrze, która zostanie wyłączona z użytku dla innych osób;
- bezzwłocznie poinformowała telefonicznie o tym fakcie lekarza rodzinnego/pierwszego kontaktu i/lub Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu 693 900 908, 781 400 199, 887 811 060 lub psse.wroclaw@pis.gov.pl i postępowała zgodnie z przekazanymi przez Stację instrukcjami;
- poinformowała o tym fakcie dyrekcję IFR (beata.baczynska@uwr.edu.pl) oraz kierownika obiektu dydaktycznego IFR (tel. 71 375 2021 lub 71 375 2615; magdalena.wyderkiewicz@uwr.edu.pl);
- zgłosiła podejrzenie zakażenia na adres covid19@uwr.edu.pl obsługiwany przez Dział BHP lub pod numerem 71 375 24 89, 71 375 29 22.
13. Wszystkie osoby pracujące i studiujące w IFR – w przypadku stwierdzenia zakażenia SARS CoV-2 lub bezpośredniego kontaktu z osobą zdiagnozowaną jako zakażona SARS CoV-2 – prosimy o zgłoszenie tego faktu niezwłocznie dyrekcji IFR (beata.baczynska@uwr.edu.pl) oraz kierownikowi obiektu dydaktycznego IFR, p. Magdalenie Wyderkiewicz (tel. 71 375 2021 lub 71 375 2615; magdalena.wyderkiewicz@uwr.edu.pl).
14. Pomieszczenie, w którym znajduje się izolatorium, po pobycie w nim osoby z podejrzeniami SARS CoV-2, będzie każdorazowo poddane 48h kwarantannie, a jeśli zajdzie taka potrzeba również dezynfekcji.
15. Prosimy o bieżące śledzenie zakładki https://uni.wroc.pl/covid/ na stronie głównej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wrocław, 7 października 2020 r.