Praktyki

OFERTY PRAKTYK WE WŁOSZECH

1. Miejsce: Uniwersytet w Maceracie (Włochy), Biuro Współpracy Międzynarodowej

Opis: Miejsce dostępne jest od stycznia 2024 roku, praktyka odbywa się w językach włoskim i angielskim i trwa od 3 do 6 miesięcy. Na zakończenie mobilności możliwe jest uzyskanie certyfikatu językowego za pośrednictwem uniwersyteckiego Centrum Językowego. Więcej informacji na temat miejsca stażu znajdziecie Państwo pod tym linkiem: https://iro.unimc.it/it.

 

2. Miejsce: biuro podróży we Francji w Saint Gratien. Strona internetowa www.lekierfrance.com

Jest to biuro podróży recepcyjne. Organizujemy na terenie Francji pobyty dla grup i indywidualnych klientów.

Oto nasz dokument jako zarejestrowana Agence de voyage en France, licencja, ubezpieczenie i gwarancje.

https://registre-operateurs-de-voyages.atout-france.fr/web/rovs/resultat_recherche#https://registre-operateurs-de-voyages.atout-france.fr/immatriculation/fichePublique?idPersonne=12975

 

W czasie praktyk Erasmus student nauczy się pod kątem swojego kierunku studiow :

- rezerwacji hoteli i innych świadczeń we Francji takich jak Luwr, Wersal i inne muzea, rezerwacji restauracji i kabaretów, atrakcji paryskich Disneyland , park Asterix, wieża Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie.

- pakietowania i kosztorysów dla klientów

- logistycznego układania planningu transferow i zamawiania przewodnikow, po wczesniejszym zapoznaniu się z topografia Paryza

- pozycjonowania strony, głównie ciekawymi tekstami

- pilotowania klientów ( nie jako przewodnik) - Welcome pierwszego dnia

- jeśli czas pozwoli i  -  możemy zrobić mu wstęp na przyszłego  przewodnika po Paryżu.

Wymagamy następujących umiejętności: 

albo dobry humanista, 
który ma wcześniejsze przygotowanie historyczne (lub jest oczytany), zainteresowany historia Francji, głównie Paryża, posługuje się dobrze językiem polskim w mowie i piśmie, posiada umiejętność głośnego mówienia i nie ma tremy przed grupa osób 

albo osoba o umyśle matematycznym, umiejaca logistycznie myśleć, z doskonałą znajomością  EXEL (z tabelami przestawnymi).

Studenci przyjeżdżający do nas są zakwaterowani w mieszkaniu 2 km od biura - bezpłatnie. Dostają bilet miesięczny na poruszanie się komunikacja miejska w regionie paryskim.

osoba kontaktowa: Danuta SIELECKI,  tel i whatsapp 0033661483456 

 

PRAKTYKI ERASMUS+

Rekrutacja na praktyki jest ciągła, otrzymanie finansowania jest zależne od środków, którymi dysponuje na dany rok Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Informacje na temat procedury rekrutacyjnej oraz dokumenty potrzebne w rekrutacji znajdują się na stronie BWM.

 

Regulamin wyjazdów Erasmus+ na Wydziale Filologicznym  (Komunikat Dziekana Wydziału Filologicznego nr 6/2021) jest do pobrania na stronie Wydziału pod tym adresem.

Zasady szczegółowe dla filologii francuskiej - tutaj

 

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu firmy na praktyki Erasmus? Nasi studenci polecają PRAKTYKI Z IES CONSULTING

Instytut Francuski rekomenduje Państwu agencję International Horizons, która pośredniczy w projektach Erasmus +, zwłaszcza w wyszukiwaniu praktyk zawodowych dla studentów oraz współpracy między liceami. Agencja obejmuje swoim zasięgiem regiony Normandii, Bretanii oraz Loary.

Europroyectos Erasmus Plus, to hiszpańska firma pośrednicząca, z siedzibą w Kordobie, Granadzie i Martos (Jaén). Specjalizuje się w zakresie przyjmowania uczniów i pracowników instytucji związanych z edukacją z całej Europy w ramach projektów europejskich. Firma dysponuje ofertą praktyk skierowaną do studentów (przede wszystkim studenci filologii hiszpańskiej i angielskiej oraz kierunków związanych z turystyką). Praktyki są bezpłatne. Miejsca praktyk dostępne są przez cały rok. Krótki filmik przybliżający działalność firmy można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=eFN-LaiDVso

 

Polski

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)