Praktyki

 

PRAKTYKI ERASMUS+

Rekrutacja na praktyki jest ciągła, otrzymanie finansowania jest zależne od środków, którymi dysponuje na dany rok Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Informacje na temat procedury rekrutacyjnej oraz dokumenty potrzebne w rekrutacji znajdują się na stronie BWM.

 

Regulamin wyjazdów Erasmus+ na Wydziale Filologicznym  (Komunikat Dziekana Wydziału Filologicznego nr 6/2021) jest do pobrania na stronie Wydziału pod tym adresem.

Zasady szczegółowe dla filologii francuskiej - tutaj

 

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu firmy na praktyki Erasmus? Nasi studenci polecają PRAKTYKI Z IES CONSULTING

Instytut Francuski rekomenduje Państwu agencję International Horizons, która pośredniczy w projektach Erasmus +, zwłaszcza w wyszukiwaniu praktyk zawodowych dla studentów oraz współpracy między liceami. Agencja obejmuje swoim zasięgiem regiony Normandii, Bretanii oraz Loary.

Europroyectos Erasmus Plus, to hiszpańska firma pośrednicząca, z siedzibą w Kordobie, Granadzie i Martos (Jaén). Specjalizuje się w zakresie przyjmowania uczniów i pracowników instytucji związanych z edukacją z całej Europy w ramach projektów europejskich. Firma dysponuje ofertą praktyk skierowaną do studentów (przede wszystkim studenci filologii hiszpańskiej i angielskiej oraz kierunków związanych z turystyką). Praktyki są bezpłatne. Miejsca praktyk dostępne są przez cały rok. Krótki filmik przybliżający działalność firmy można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=eFN-LaiDVso

 

Polski

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)