SPOTKANIE Z TŁUMACZKĄ AUDIOWIZUALNĄ IT-CAT | 13.12.2022

 

Zapraszamy na spotkanie pt. “Film dokumentalny Il pane a vita. Pierwsze kroki w tłumaczeniu audiowizualnym”, na którym zostanie omówiony proces tworzenia napisów w języku katalońskim do włoskiego filmu dokumentalnego Il pane a vita oraz zostaną naświetlone problemy tłumaczeniowe napotkane w trakcie tego procesu. Film ten przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą w mieście Bergamo w Północnych Włoszech po zamknięciu fabryki tekstyliów na skutek wybuchu kryzysu gospodarczego w 2009 r. Historia jest opowiedziana ustami trzech kobiet, które straciły pracę w wyniku zamknięcia fabryki.

Spotkanie “Film dokumentalny Il pane a vita. Pierwsze kroki w tłumaczeniu audiowizualnym” może zainteresować studentów - amatorów filmów, znających język włoski oraz/lub język kataloński (ewentualnie język hiszpański) i pragnących poznać podstawy tłumaczenia audiowizualnego w oparciu o program komputerowy Aegisub do tworzenia napisów.

Termin spotkania: wtorek 13.12.2022, godz. 12:00-13:30

Miejsce spotkania: Instytut Filologii Romańskiej UWr, sala 3.1.

Język spotkania: język polski z elementami języka włoskiego i katalońskiego

Wstęp wolny, bez zapisów.

Informacje o osobie prowadzącej:

Minerva Cortada Cinca ukończyła w czerwcu 2022 r. studia z zakresu tłumaczeń pisemnych i ustnych na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie (Universitat Autònoma de Barcelona). Obecnie kontynuuje studia wyższe na kierunku “Máster de Traducción Biosanitaria” na Uniwersytecie Zdalnym w Madrycie (Universidad a Distancia de Madrid). Ponadto, w semestrze zimowym bieżącego roku akademickiego wykonuje praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+ we wrocławskiej firmie tłumaczeniowej CM Localization.

Spotkanie organizują: mgr Monika Szmulewska i dr Anna Kuźnik

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)