Koło Naukowe Romanistów "À propos"

 

Koło Naukowe Romanistów "À propos"

Logo: Julia Błaszczyk

 

Koło Naukowe Romanistów „À propos” powstało w 2019 roku. Obszarem naszych zainteresowań jest przede wszystkim literatura oraz historia i kultura Francji. Chcemy naszymi działaniami popularyzować wiedzę o Republice Francuskiej, także poza murami uniwersytetu, współpracować z organizacjami frankofońskimi działającymi na terenie Wrocławia i oczywiście poszerzyć integrację pomiędzy studentami IFR.

Jeśli interesuje Cię Francja, lubisz język francuski lub po prostu chcesz poznać ciekawe osoby i zawrzeć nowe znajomości, gorąco zapraszamy do naszego Koła.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszej strony na Facebooku, na której publikujemy wiele ciekawostek o tematyce francuskiej.

Opiekunka Koła: dr Agata Sadkowska-Fidala

 

Dawniej

Koło Naukowe Romanistów „Tetatet”

Koło Naukowe Romanistów „Tetatet” powstało w wyniku przekształcenia dawnego Klubu Miłośników Belgii, który równolegle funkcjonował jako podjednostka Koła i prowadził fanpage na facebooku.

W ramach naszej działalności w roku akademickim 2015/2016 zorganizowaliśmy: wieczór halloweenowy, lekcję, którą przeprowadziliśmy w ramach programu Szkoła w Mieście dla uczniów Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu, projekcję filmu oraz konwersacje dla studentów, a także konferecję studencką, wieczór poetycki oraz inne atrakcje! Braliśmy też udział w Liste Goncourt : le choix polonais.

W roku 2014/2015 zorganizowaliśmy między innymi: wieczór z językiem francuskim w Belgii, wykład i warsztaty wokół belgijskiego komiksu, projekcje filmów, konkurs na najlepszy komiks "Narysuj frankofonię" w ramach Tygodnia Frankofonii we współpracy z Alliance Française we Wrocławiu.

W roku akademickim 2013/2014 Koło zorganizowało "Popołudnie Faunów. Wprowadzenie do współczesnej filozofii francuskiej", "Le Printemps des poètes" oraz Wieczór poetycki w Winnicy - "Zima". Wzięło także udział w spotkaniu z Państwową Komisją Akredytacyjną oraz w salonie Studia i kariera z Francją.

Opiekun: dr Agata Sadkowska-Fidala
Przewodnicząca: Małgorzata Kaluza

Fanpage: https://www.facebook.com/tetatet.knr/

Kontakt : knr.tetatet.uwr@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klub Miłośników Belgii

Klub Miłośników Belgii istniał od 2014 roku i zrzeszał studentów oraz doktorantów zainteresowanych kulturą krajów frankofońskich, a w szczególności Belgii.

Opiekunem Klubu była dr Agata Sadkowska-Fidala.

Klub organizował w przestrzeni Instytutu wydarzenia związane z kulturą belgijską.

Polski

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)