Aktualności

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU 2.10.2018 DLA II i III LIC ORAZ I i II MGR

 

W dniu 2.10.2018 odbędą się spotkania ze studentami, na których tutorzy przekażą ważne informacje. Szczegółowy plan spotkań dla wszystkich specjalności prowadzonych w IFR na II i III roku studiów licencjackich oraz na studiach magisterskich znajduje się w tabeli poniżej.

Godzina

Sala 2.2

Gab. 2.3

Sala 2.4

Sala 3.1

Sala 3.2

Sala 3.8

Sala 4.1

Sala 4.6

Sala 4.8

9.00

I FM

 

 

 

 

 

 

 

 

10.00

 

 

 IIFL

II HL

I HL

 

III FL**

II HM*

III HL

11.00

I HM

II FM*

 

I ITA

 

III ITA

 

 

 

12.00

 

 

 

 

I FL

 

 

 

 

13.00

 

 

 

 

 

II ITA

 

 

 

Szkolenie biblioteczne dla osób, które rozpoczynają studia magisterskie w IFR, odbędą się po spotkaniach z tutorami w dniu 2.10.2018:   I FM o godz. 10.00, I HM o godz. 12.00. Szkolenie nie obowiązuje osób kontynuujących u nas studia.

 

*Zebranie dla II FM i II HM będzie miało formę konsultacji. W przypadku II HM dostępna będzie profesor Ziarkowska (tutor nieobecny).

**Z powodu nieobecności tutora III FL, studenci spotykają się z kierownikami seminariów licencjackich.

Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się 3 października.

UWAGA! ŁACINA – POWTARZANIE LEKTORATU!

 

Wszyscy studenci filologii francuskiej i hiszpańskiej, którzy mają zaległy semestr lektoratu języka łacińskiego i chcą go powtórzyć w semestrze zimowym 2018/2019, proszeni są o pilny kontakt  z kierownikiem Zespołu Lektorów Języków Klasycznych

i  Języka Rosyjskiego w celu zapisu do grupy.

  Zapisy odbywają się w SPNJO w sali 403 (pl. Nankiera 2/3) w dniach:

 

18 IX /wtorek/ godz. 7.45-8.45, 25 IX /wtorek/ godz. 7.45-8.45,

28 IX /piątek/ godz. 7.45-8.45, 4 X /czwartek/ godz. 9.15-10.00.

Ostateczny termin zapisu to 5 X /piątek/ godz. 7.45-8.45.

 

Beata  Machalska – kierownik ZLJKiJRS

 

 

 

 

WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH STUDENTÓW I ROKU (LIC)

 
Uroczysta immatrykulacja studentów I roku studiów licencjackich na kierunkach filologia francuska, filologia hiszpańska i italianistyka wraz z wykładem inauguracyjnym, który wygłosi prof. dr hab. Justyna Ziarkowska (IFR), odbędzie się 26 września br. w Oratorium Marianum (pl. Uniwersytecki 1)  w godzinach 8.45-10.00. 
 
Po immatrykulacji o godz. 10.30 zapraszamy studentów I roku filologii francuskiej do sal 3.1 i 3.2 w IFR na krótkie spotkanie z tutorem oraz pisemny test podziału na grupy. Spotkanie organizacyjne z udziałem Dyrekcji IFR odbędzie się w dniu 2 października o godzinie 12.00 w sali 3.2. Po spotkaniu odbędą się rozmowy kwalifikacyjne do grup (nie dotyczy wszystkich studentów; lista zostanie ogłoszona na spotkaniu w dniu 2 października).
 
Studentów I roku filologii hiszpańskiej zapraszamy do IFR w dniu immatrykulacji o godzinie 16.15 (sala 3.2) na pisemny test podziału na grupy (zgodnie z informacjami przekazanymi Państwu wcześniej). W dniu 1 października o godzinie 10.00 rozpocznie się część ustna (sala 2.5). Spotkanie organizacyjne z udziałem Dyrekcji IFR i opiekunki roku odbędzie się w dniu 2 października o godzinie 10.00 w sali 3.2. 
 
Studentów italianistyki zapraszamy do IFR w dniu 2 października o godzinie 11.00 do sali 3.1.
 
UWAGA! OBECNOŚĆ NA IMMATRYKULACJI, TESTACH PODZIAŁU NA GRUPY, SPOTKANIACH ORGANIZACYJNYCH I SZKOLENIACH BIBLIOTECZNYCH (z wpisem do USOS) JEST OBOWIĄZKOWA.
 
Szkolenia biblioteczne (biblioteka IFR):
 
I rok filologii francuskiej: 26 października godz. 11.00 lub 2 października godz. 11
I rok filologii hiszpańskiej: 1 października godz. 9.00 lub 2 października godz. 11.30
I rok italianistyki: 2  października godz. 9.45
Podział na grupy ma charakter porządkujący (można odbyć szkolenie w dowolnej z powyższych grup).
 
Po rozpoczęciu roku akademickiego zostaną podane terminy dodatkowe szkoleń bibliotecznych - nie będzie jednak możliwości odbycia szkolenia poza wyznaczonymi terminami. Ze szkolenia mogą być zwolnione osoby, które studiują w IFR na drugim kierunku (podstawą zaliczenia jest wydruk z USOS potwierdzający udział w szkoleniu na innym kierunku lub wpis do indeksu).
 
Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w dniu 3 października.
 
Studentów IFR nie dotyczy obowiązek testów kwalifikacyjnych z języków obcych w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.
 
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z tutorami:
I rok filologii francuskiej: dr Tomasz Wysłobocki, tomasz.wyslobocki@uwr.edu.pl
I rok filologii hiszpańskiej: dr Justyna Nowicka, justyna.nowicka@uwr.edu.pl
I rok italianistyki: mgr Monika Szmulewska, monika.szmulewska@uwr.edu.pl

REWOLUCJA FRANCUSKA W TEATRZE - WYKŁAD OTWARTY W IFR

W ramach konferencji teatrologicznej IFR odwiedzi prof. Philippe Bourdin z Uniwersytetu Clermont Auvergne, który wygłosi w poniedziałek, 17 września o godz. 10.00 wykład otwierający konferencję, na który w jego imieniu oraz w imieniu organizatorów gorąco zapraszamy. Wizyta ta finansowana jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach programu Visiting Professors, fundusz "Scientae Wratislavienses".
Zaproszenie na wykład plenarny prof. Philippe'a Bourdina

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ TEATROLOGICZNĄ

 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią teatru oraz dawną kulturą Francji i Hiszpanii na konferencję naukową pt. "Théâtre, lieu d'affrontement politique et social, du Cid à Hernani (1638-1830)", która odbędzie się w Instytucie Filologii Romańskiej UWr. oraz w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego (przy pl. Wolności, obok NFM) w dniach 17-18 września br.
Program konferencji
 
W ramach tej konferencji Uniwersytet Wrocławski odwiedzi prof. Philippe Bourdin z Uniwersytetu Clermont Auvergne, który wygłosi w poniedziałek, 17 września o godz. 10.00 wykład otwierający konferencję, na który w jego imieniu oraz w imieniu organizatorów gorąco zapraszamy. Wizyta ta finansowana jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach programu Visiting Professors, fundusz "Scientae Wratislavienses".
Zaproszenie na wykład plenarny prof. Philippe'a Bourdina

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

W ramach Europejskiego Dnia Języków zapraszam serdecznie wszystkich miłośników kultury i języka hiszpańskiego:

24 września 2018 • na spotkanie z Amelią Serraller Calvo, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, tłumaczką z języka polskiego na hiszpański. Tłumaczy między innymi  artykuły polskich publicystów dla dziennika El Pais. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w Siedzibie Przedstawicielstwa Kosmisji Europejskiej ul. Widok 10
http://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,wytlumaczenia-moim-marzeniem-jes...

22 września
• na udział w zabawie językowej ¿Cómo se dice…? Zabawa polega na szukaniu różnic znaczeniowych w języku hiszpańskim w Hiszpanii i krajach Ameryki Łacińskiej. godz.17.00 Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5
• na spotkanie przez Skype z pisarką meksykańską polskiego pochodzenia Eleną Poniatowską autorką między innymi powieści „Leonora”, „Las soldaderas””Hasta no verte Jesús” itd.) w Księgarni Hiszpańskiej, ul. Szajnochy 5, godz.19.00.
26 września
• na koncert Juliety González z zespołem gitarowym JACARAS w Synagodze pod Białym Bocianem w dniu 26 września o godz.19.00, wstęp wolny
 
28 września
• na warsztaty dla młodzieży szkolnej „Mañana, czyli hiszpański na plaży i w biznesie” w języku polskim z elementami różnic kulturowych. Warsztaty odbędą się w dniu 28 września 2018 w Centrum Szkolenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Kamiennej 43/59.

 

NOC OPOWIADAŃ IBERYJSKICH, 7-8 WRZEŚNIA 2018, GODZ. 18.00

Wrocławska Księgarnia Hiszpańska to miejsce niezwykłe. Szukając na mapie dolnośląskiej stolicy wszechświata punktu, w którym członkowie Odwiecznego i Na Szczęście Nigdy Niepowołanego Stowarzyszenia Dzikich Sprzymierzeńców Książki ładują baterie i przy kusych stoliczkach co wieczór spiskują, jak przejąć kontrolę nad światem – trafisz właśnie tu. We Wrocławiu znamy ich zacne sztuczki: tańce, hulanki, koncerty, spotkania autorskie i zimną jak piwo colę. Chcemy jednak, by o tym miejscu dowiedziało się jak najwięcej bogu ducha winnych odmieńców: zagubionych turystów, smutnych tubylców internetu, jaskiniowców zamkniętych w czterdziestu czterech ścianach zaspanej codzienności. Dlatego wymyśliliśmy NOI. I będziemy podczas NOI w te kilkanaście wrześniowych godzin tuż przy wrocławskim Rynku rozwiązywać wspólnie z Wami zagadkę unikalnego klimatu Hiszpańskiej, którą, tak uważamy, najlepiej opisują właśnie te trzy słowa: Noc Opowiadań Iberyjskich. Posłuchajmy wybranych przez Marcina Kurka opowieści w oryginale i w świetnych tłumaczeniach. Skorzystajmy z muzyki i porozmawiajmy szczerze o tym, co nam w duszy gra.

Niech Noc będzie z nami! 

 

patroni medialni: TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura, Radio LUZ, Wroclife, Wywrota.pl, Lubię czytać, Opętani czytaniem, booklips.pl, Hispanico.pl

 

partnerzy: Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław, Fundacja Libros Libres

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wrocław.

 

Rys. Tomasz Broda

LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH NA STUDIA W IFR

Szanowni Państwo!
Informujemy, że rekrutacja na rok akademicki 2018/19 na filologię francuską, hiszpańską oraz na italianistykę zakończyła się.
Poniżej znajdą Państwo listy kandydatów przyjętych na wszystkie kierunki prowadzone przez IFR.
Przypominamy, iż we wrześniu zamieścimy w aktualnościach informacje dotyczące terminów immatrykulacji, spotkań z tutorami oraz harmonogram roku akademickiego.
Gratulujemy wszystkim naszym przyszłym studentom i życzymy udanych wakacji.
Do zobaczenia!

REJESTRACJA W SYSTEMIE IRK ZAKOŃCZONA

Zamknięta została tegoroczna rejestracja kandydatów w systemie IRK na studia licencjackie na Uniwersytecie Wrocławskim. Wyniki I tury rekrutacji zostaną podane w dniu 12 lipca i pojawią się na indywidualnych kontach kandydatów zarejestrowanych w systemie IRK. W dniach 13, 16, 17 i 18 lipca kandydaci zakwalifikowani zobowiązani są złożyć komplet dokumentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://ifr.uni.wroc.pl/pl/rekrutacja-1 
Instytut Filologii Romańskiej UWr oferuje studia w zakresie filologii francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej.
Życzymy powodzenia i do zobaczenia!

ZAPISY NA SEMINARIA LICENCJACKIE

 

Szanowni Państwo,

przypominam, że zapisy na seminaria licencjackie przez system USOS rozpoczną się 25 czerwca o godz. 8:00 i zakończą 27 czerwca o godzinie 15:00.

 

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Wesoła

Z-ca Dyrektora ds. programowych i organizacyjnych

Instytut Filologii Romańskiej

 

 

FILM I ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU "QUEEN OF LITTLE ITALY"

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć ze spektaklu "Queen of Little Italy" (15.06.2018) przygotowanego przez II rok italianistyki w ramach warsztatów prowadzonych przez prof. Justynę Łukaszewicz.

Film ze spektaklu, który nagrała i zmontowała Katarzyna Wiśniowska, można obejrzeć TUTAJ, a zdjęcia - TUTAJ i TUTAJ.

 

OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ MGRA GABRIELE LA ROSA

 
W dniu 19 czerwca 2018 r. o godz. 11:00 w sali 26 w gmachu Wydziału Filologicznego odbędzie się publiczna dyskusja nad rozprawą doktorską mgra Gabriele La Rosa pt. La fortuna di Pirandello nella critica teatrale polacca degli anni Venti e Trenta del Novecento  (Recepcja twórczości Pirandella w polskiej krytyce teatralnej dwudziestolecia międzywojennego), przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Justyny Łukaszewicz.

PRZEDSTAWIENIE "QUEEN OF LITTLE ITALY"

 

II rok italianistyki zaprasza na przedstawienie "Queen of Little Italy".

Czas: piątek 15 czerwca, godzina 14.00.

Miejsce: IX LO im. Juliusza Słowackiego, ul. Piotra Skargi 29-31, III p., sala 52.

 

SPEKTAKL "IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA"

Serdecznie zapraszamy jutro, 12 czerwca, o godzinie 15.00 na spektakl kończacy warsztaty teatralne 2, na którym studentki 2 i 3 roku filologii francuskiej przedstawia fragmenty sztuki Witolda Gombrowicza "Iwona, księżniczka Burgunda" (spektakl trwa około 40 minut).

LAUREACI STYPENDIUM RZĄDU FRANCUSKIEGO

 

Z przyjemnością informujemy, że dr Agata Rębkowska i dr Daniel Słapek zostali laureatami stypendium rządu francuskiego (BGF). W ramach swoich projektów spędzą miesiąc na francuskich uczelniach - dr Rębkowska w Montpellier, a dr Słapek w Paryżu.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

EWALUACJA ZAJĘĆ

 
Ewaluacja zajęć po semestrze letnim r. akad. 2017/2018 oraz ewaluacja pracy dziekanatu dydaktycznego, dziekanatu spraw socjalnych, dziekanatu studiów doktoranckich, sekretariatów dydaktycznych  oraz bibliotek  odbędzie się w formie elektronicznej poprzez system USOS w dniach 11 czerwca - 6 lipca 2018 r. Szczegóły w załączniku.  Przypominamy, że Regulamin studiów w Uniwersytecie Wrocławskim wskazuje udział w badaniach ewaluacyjnych  jako obowiązek każdego studenta.
 

9 CZERWCA - ZWIEDZANIE WROCŁAWIA W JĘZYKU WŁOSKIM

 

W sobotę, 9 czerwca Daniele Valenti, lektor i przewodnik z wieloletnią praktyką, pokaże ślady działalności Włochów we Wrocławiu. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11.00 przed Muzeum Narodowym, następnie udamy się w stronę Katedry i zakończymy tour w Rynku. Czas trwania: ok. 3 godzin. koszt: 7 zł (bilet wstępu do Katedry i kaplicy).

Serdecznie zapraszamy!

TERMINY EGZAMINÓW W SESJI LETNIEJ 2017/2018

TERMINY EGZAMINÓW W SEMESTRZE LETNIM - ROK AKADEMICKI 2017/2018

FILOLOGIA FRANCUSKA

I rok, studia licencjackie

PNJF (ścieżka A), pisemny, 18 czerwca godz. 9.00, sale: 3.1, 3.8 i 4.3
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 9.00, sale 4.1

PNJF (ścieżka A), ustny, 20 i 21 czerwca, godz. 9.00, sale 4.1 i 4.8
egzamin poprawkowy: 6września, godz. 12.00, sala: 4.1, przygotowanie sala 4.3

PNJF (ścieżka B), pisemny, 18 czerwca, godz. 9.00, sale: 4.1 i 2.4
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 9.00, sala 4.8

PNJF (ścieżka B), ustny, 20 i 21 czerwca, godz. 9.00, sale 4.3 i 4.8
egzamin poprawkowy:6 września, godz. 13.00, sala 4.8, przygotowanie sala 4.3

Język łaciński (ścieżka A), pisemny, 22 czerwca, godz. 9.00, sala 3.2, mgr A. Krajczyk egzamin poprawkowy: 4 września, godz. 12.00, SPNJO, sala 403

Literatura francuska – wykład (ścieżka A i B), ustny, 19 i 22 czerwca, sala 3.10, dr hab. maja Pawłowska
egzamin poprawkowy: ustalony z prowadzącą, sala 3.10

 

II rok, studia licencjackie

PNJF, ustny, 18, 19 i 20 czerwca, godz. 09.00,19i 20.06 –sale 4.6 i 4.8; 20.06 –sale 4.2 i 4.8
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 12.00, sala 4.2

Literatura francuska – wykład, ustny, 27, 28 i 29 czerwca, godz. 9.00, sala 3.8, dr M. Tomicka
egzamin poprawkowy: 6 września, sala 3.8

III rok, studia licencjackie

Gramatyka opisowa j. hiszpańskiego - syntaksa, dr Justyna Wesoła

termin zerowy: gr. I: 5 czerwca, godz. 13.00, sala 2.5

gr. II: 6 czerwca, godz. 9.45, sala 4.8

termin pierwszy: 18 czerwca, godz. 12:00, sala 3.8

 

I rok, studia magisterskie

Kierunki badań literackich, pisemny, 21 czerwca, godz. 12.00, sala 3.8, dr J. Kotowska
egzamin poprawkowy uzgodniony z prowadzącą

II rok, studia magisterskie

Metodyka nauczania j. francuskiego, pisemny, 19 czerwca, sala 4.8, dr M. Grabowska
 

FILOLOGIA HISZPAŃSKA

I rok, studia licencjackie

PNJH, pisemny, 19 czerwca, godz. 09.30, sale 2.2 i 3.2 i 4.3, dr J. Nowicka
egzamin poprawkowy: 4 września, godz. 10.00, sala 2.5

PNJH, ustny, 21 i 22 czerwca, godz. 10.00, sala 2.5, dr J. Nowicka
egzamin poprawkowy: 5 września, godz. 10.00, sala 2.5

Zarys historii literatury hiszpańskiej, ustny, 20 czerwca, godz.9.00, sala 4.6, prof. J. Ziarkowska
egzamin poprawkowy: 7 września, godz. 9.00, sala 4.6

Wiedza o Hiszpanii, pisemny, 25 czerwca, godz. 9.00, sala: 2.2, dr E. Kulak
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 9.00, sala 2.5

Hiszpańskie motywy w muzyce, 18 czerwca, godz. 9.00, sala 2.5, dr A. August-Zarębska

II rok, studia licencjackie

PNJH, pisemny, 18 czerwca, godz. 12.00, sale 4.1 i 4.3, dr M. Krupa
egzamin poprawkowy: 4 września, godz. 9.00, sala 4.1

PNJH, ustny, 20 czerwca, godz. 12.15, sala 3.8, dr M. Krupa
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 13.00, sala 3.1

Język łaciński,19 czerwca, godz. 12.00, sala 4.1, mgr Ł. Łuniewska
egzamin poprawkowy uzgodniony z prowadzącą

Gramatyka opisowa j. hiszpańskiego - morfologia II, 21 czerwca, godz. 09.00, sala 2.2, dr M. Głowicka
egzamin poprawkowy: 3 września, godz. 10.00, sala 3.2

I rok, studia magisterskie

Kierunki badań językoznawczych, pisemny, 18 czerwca, godz. 12.00, sala 2.4, dr M. Krzyżostaniak
egzamin poprawkowy: 5 września, godz. 09.00, sala 3.8

Metodyka nauczania j. hiszpańskiego, 20 czerwca, godz. 09.00, sala 2.5, dr M. Krzyżostaniak
egzamin poprawkowy: 5 września, godz. 11.00, sala 3.3

II rok, studia magisterskie

PNJH, pisemny: 18 czerwca, godz. 09.00, sala 2.2 i 3.2, dr Ł. Smuga
egzamin poprawkowy: 3 września, godz. 9.00, sala 2.2

 

ITALIANISTYKA

I rok, studia licencjackie

PNJW, pisemny, 16 czerwca, godz. 11.00, sala 3.2, mgr. G. La Rosa
egzamin poprawkowy 7 września, godz. 10.00, sala 3.2

PNJW, ustny, 18 czerwca, godz. 10.00, sala 2.5, mgr. G. La Rosa
egzamin poprawkowy 10 września, godz. 11.00, sala 3.8

Historia Włoch, pisemny, 29 czerwca, godz. 16.30, sala 3.1, dr D. Artico
egzamin poprawkowy: 10 września, godz. 13.00, sala 3.8

Zarys historii literatury włoskiej z elementami teorii literatury, pisemny,
21 czerwca, godz. 10.00, sala 3.2, prof. J. Łukaszewicz
egzamin poprawkowy: 7 września, godz. 15.00, sala 3.8

II rok, studia licencjackie

PNJW, pisemny, 18 czerwca, godz. 14.00, sala 3.2, mgr M. Szmulewska
egzamin poprawkowy 7 września, godz. 10.00, sala 3.2

PNJW, ustny, 20 czerwca, godz. 11.00, sala 3.1, mgr M. Szmulewska
egzamin poprawkowy 10 września, godz. 11.00, sala 3.8

PNJW, pisemny, III rok, 28 czerwca, godz. 15.00, sala 3.1 , dr Davide Artico
termin zerowy 8 czerwca, godz. 15.00, sala 3.2
egzamin poprawkowy: 6 września, godz. 13.00, sala 2.5


 

Drugie języki romańskie:

j. francuski A2, 14 czerwca, godz. 8.00, sala 4.1, mgr E. Worobiec-Nowak
egzamin poprawkowy 3 września, godz. 11.00, sala 2.4

j. francuski B2, 29 maja, godz. 9.45, sala 3.1, mgr E. Worobiec-Nowak
egzamin poprawkowy 3 września, godz. 11.00, sala 2.4

j. francuski B2+, 22 czerwca, godz. 17.00, sala 2.2, mgr E. Worobiec-Nowak

j. hiszpański A2, 22 czerwca, godz. 16.00, sale 2.4, 4.8, mgr A. Zapłotna, mgr E. Gomółka

j. hiszpański B2, 22 czerwca, godz. 15.00, sale 2.5, 3.1, dr A. Draus-Kłobucka, mgr B. Manasterska
egzamin poprawkowy 3 września, godz. 14.00, sala 3.8

j. hiszpański B2+, 22 czerwca, godz. 13.00, sala 3.1, dr M. Minkiewicz,
termin zerowy 29 maja,
egzamin poprawkowy 4 września, godz. 09.30, sala 3.8
 

j. kataloński A2, 22 czerwca, godz. 13.00, sala 4.1, mgr D. Monzo Campos

j. kataloński B2+, 22 czerwca, godz. 15.00, sala 4.1, mgr D. Monzo Campos

j. portugalski A2, 22 czerwca, godz. 09.00, sale 4.3 i 4.8, dr Z. Bułat-Silva

j. portugalski B2, 22 czerwca, godz. 15.00, sala 3.8, dr M. Minkiewicz,
termin zerowy 5 czerwca,
egzamin poprawkowy 4 września, godz. 11.45, sala 3.8
 

j. portugalski B2+, 22 czerwca, godz. 13.00, sala 3.2, mgr P. Pignatelli

j. włoski A2, 22 czerwca, godz. 15.00, sala 3.2, mgr M. Szmulewska
egzamin poprawkowy 7 września, godz. 12.00, sala 3.2
j. włoski B2, 22 czerwca, godz. 11.00, sale 4.1, 4.3, mgr R. Onnis
egzamin poprawkowy 7 września, godz. 12.00, sala 3.2
j. włoski B2+, 22 czerwca, godz. 09.00, sala 3.8, dr Maurizio Mazzini
egzamin poprawkowy 7 września, godz. 12.00, sala 3.2
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TŁUMACZ W BRANŻY TURYSTYCZNEJ & STUDENT TRAVEL

 
Zapraszam wszystkich zainteresowanych Studentów na spotkanie z panem Maciejem Taraniukiem, absolwentem IFR UWr. Pan Maciej Taraniuk opowie nam o dynamicznie rozwijającym się profilu zawodowym tłumacza pisemnego i ustnego w branży turystycznej, który łączy swoje pasje podróżnicze z umiejętnościami językowymi, komunikacyjnymi, międzykulturowymi i organizacyjnymi. Przedstawi również możliwości zatrudnienia w prężnie działającej firmie Student Travel: www.student.travel.pl
 
Informacje o spotkaniu:
Instytut Filologii Romańskiej UWr, Plac Biskupa Nankiera 4, Wrocław
Sala 2.2.
Piątek, 25 maja 2018, 11:30-13:00.
 
Notatkę zredagowała: dr Anna Kuźnik

ZAPRASZAMY NA WODEWIL-OPERETKĘ „LA LYCÉENNE”

 

W piątek 25 maja o godz. 15.15 (sala 3.2) serdecznie zapraszamy na wodewil-operetkę "La Lycéenne" Georges'a Feydeau przygotowany przez studentki i studentów I i III roku filologii francuskiej pod kierunkiem mgr Ewy Warmuz, wystawiony w marcu w ramach Dni Kultury Krajów Francuskojęzycznych 2018.

Piątkowa wersja tej zabawnej, tańczonej i śpiewanej opowieści o miłości zawierać będzie  dodatkową atrakcję - jedną z głównych ról zagra w niej nasza urocza stażystka z Ghany, Grace Mercy Kitcher!!! 

Venez nombreux!

 

 

 

III PANORAMA PIOSENKI ROMAŃSKIEJ - ZAPRASZAMY!

 

Szanowni Państwo,

bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w trzeciej już edycji

Panoramy Piosenki Romańskiej,

która odbędzie się w  środę, 13 czerwca od godz. 17.30 w sali 3.2.

W konkursie tym należy zaśpiewać jedną piosenkę w języku (lub dialekcie) romańskim, własną lub cudzą, przy czym można wystąpić solo lub w składzie wieloosobowym (od duetu po granice możliwości:)), a capella, z podkładem muzycznym, z własnym instrumentem lub zespołem.

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni, a najlepsi otrzymają  nagrodę główną jury oraz nagrodę publiczności.

Serdecznie zapraszam również wykładowczynie i wykładowców do podzielenia się z nami ukrytymi lub jawnymi talentami piosenkarskimi – w tym roku publiczność znowu wybierze najlepszego wykonawcę z tego grona!

 

Aby wziąć udział, należy wypełnić załączone zgłoszenie i wysłać je na mój mail: ewa.warmuz@uwr.edu.pl lub oddać mi osobiście do dnia 11 czerwca.

Bardzo potrzebni będą także chętni do organizacji imprezy i jej poprowadzenia, proszę o zgłoszenia na adres mailowy:))

 

Na stronie IFR w zakładce Nasz Instytut - Galeria – 2016 i 2017 można obejrzeć zdjęcia z poprzednich edycji Panoramy i przekonać się, jak świetnie bawili się na niej wszyscy uczestnicy, studenci i wykładowcy. 

 

Czekamy na liczne zgłoszenia z wszystkich specjalności językowych oraz lektoratów!!!

Z pozdrowieniami

Ewa Warmuz

 

Autorką plakatu jest Aleksandra Zdulska

WSPÓLNY PRZEKŁAD STUDENTEK I PROWADZĄCYCH Z IFR

 

Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Format ukazał się polski przekład opowiadań dla dzieci Pressé, pressé Bernarda Friota. Tłumaczenie, zlecone przez właścicielkę wydawnictwa Dorotę Harwich, powstało w zespole, który współtworzyli wykładowcy oraz studenci naszego Instytutu. W przedsięwzięciu wzięły udział dr Agata Rębkowska-Kieseler i dr Regina Solová oraz studentki filologii francuskiej: Julia Kalla, Katarzyna Leszczyńska, Agnieszka Saganiak oraz Paulina Wierzbińska.

Serdecznie dziękujemy studentkom za zaangażowanie w pracę nad przekładem, a pani Dorocie Hartwich za zaufanie, jakim nas obdarzyła!

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do lektury polskiej wersji zbioru zabawnych opowiadań pt. Znowu historyjki na raz!

 

 

Na zdjęciu zespół tłumaczek i wydawczyni: Julia Kalla, Agnieszka Saganiak, Paulina Wierzbińska, Dorota Hartwich, Regina Solová i Agata Rębkowska-Kieseler.

Instytut Filologii Romańskiej
pl. Bp. Nankiera 4,50-140 Wrocław

mail: ifr@uwr.edu.pl
tel. 71 375 24 33 (sekretariat)
tel. 71 375 26 15 (portiernia)